Sušenky s dotekem levandule

Levandulové sušenky
Spread the love

Voňavá levandule

Každá bylinka má svoji specifickou vůni a chuť. Levanduli většinou známe spíše z kosmetických výrobků a v pečení není tak moc obvyklá. Pokud ji ale použijeme velmi střídmě, může se jednat o velmi příjemné “koření”, které nám ozvláštní jinak obyčejnou chuť.

Levandule lékařská je typická hlavně svojí sytě fialovou barvou a už na záhonku nás upoutá svou typickou vůní. Pokud se chceme zbavit nepříjemného hmyzu anebo si jen hezky provonět byt, určitě můžeme použít pár snítek do skříně anebo ve formě závěsných pytlíků ze sušené levandule ozdobit nejrůznější kouty pokoje.

V jídle a pití nám levandule navozuje pocit pohody a přispívá k uklidnění při úzkostných stavech. Rozhodně také neuděláme špatně, když pár snítek přidáme do konvičky s čajem. Výborný je také levandulový med nebo cukr, ale v malém množství nám levandule neuškodí v jakýchkoli pokrmech 😉

Levandulová zahrádka
Levandule z maminčiny zahrádky

Pokud levanduli ve svojí bylinkové zahrádce nemáte, anebo zrovna není čas jejího květenství, můžete se poohlédnout po levanduli sušené, kterou sežnete v jakékoli zdravé výživě.

V receptu máslových sušenek bych určitě volila právě levanduli v sušeném květu a také bych se vyhnula nejrůznějším olejíčkům. Mohlo by se totiž stát, že by se nám chuť jemného těsta přebila ostrou vůní a chutí, což úplně nechceme. Naopak křehké fialové zrníčko, které se sem tam zakutálí na jazyk příjemně křupne a překvapí nás svou výraznou chutí 🙂

. . .

Ještě něco před pečením

Když pečete máslové sušenky, měli byste se držet pár důležitých zásad, které vám usnadní přípravu i samotné pečení… no a v neposledním případě zaručeně docílíte té pravé křehké konzistence.

Máslové sušenky se tedy nadarmo nejmenují “máslové”, aby je člověk nahrazoval rostlinnými tuky! I když jsem u spousty receptů liberální a sama uvádím možnost výběru, u máslových sušenek nedám dopustit na kvalitní čerstvé máslo, které je k jejich výrobě nutností.

Dalším (a přiznejme si, že i pozitivním) faktem je, že k pečení nám stačí pouze tři základní suroviny: mouka, máslo a cukr. Pokud samozřejmě sušenky obohacujeme něčím navíc, jako například levandulí, měli bychom mít na paměti, že vždy postačí jen malá trocha této extra ingredience. Jinak platí zlaté pravilo poměru 3:2:1 a to tři díly mouky, dva díly másla a díl cukru. Plus ještě špetka soli do těsta a pár lžiček cukru na posypání, pokud chcete docílit hezkého krystalkového vzhledu. Takže recept je opravdu jednoduchý a rozhodně si jej zapamatujete i bez zapsání 😉

O Vánocích stejně tak dobře můžeme sušenky obohatit špetkou skořice nebo badyánu, abychom si navodili tu pravou zimní chuť 😉

Levandulové sušenky

No a před samotným pečením není třeba upozorňovat na možná úskalí, protože recept je velice jednoduchý a rychlý, musíme jenom počítat s dobou na odložení v lednici, která činní cca 2 hodiny. Pečení je naopak velice rychlé, takže i dva plechy zvládneme do půl hodinky.

Recept

Ingrediece

  • 300 g hladké pšeničné mouky
  • 200 g čerstvého másla
  • 100 g krystalového cukru
  • špetka soli
  • 2 lžičky sušené levandule
  • 2 lžíce krystalového cukru na posypání

Postup přípravy

Nejdříve si necháme změknout máslo tak, aby nabylo pokojové teploty.

Ve velké míse smícháme mouku, sůl a levanduli.

Máslo po změknutí nakrájíme na kostičky a společně s cukrem a moukou vypracujeme tak, aby nám vzniklo sušenkové těsto. Můžeme pracovat buď na vále, kde musíme bezpodmínečně zapojit ruce, anebo použijeme kuchyňský robot s programem na křehké těsto.

Jakmile je jeho konzistence hladká a jednobarevná, těsto zpracujeme do formy válečku anebo podlouhlého kvádru. Při jeho výrobě je dobré podložku pořádně pomoučit, aby se těsto nepatlalo. Výsledný tvar zabalíme do potravinářské folie a necháme v lednici minimálně dvě hodiny ztuhnout.

Po dvou hodinách si nachystáme dva nízké plechy, které poklademe pečicím papírem. Troubu vyhřejeme na 180 °C.

Těsto z lednice vytáhneme a ihned ostrým nožem krájíme na tenké plátky, které rovnou klademe na plech tak, aby se výsledné sušenky co nejméně doformovaly. Musíme tedy pracovat rychle.

Sušenky pečeme zhruba 10 – 15 minut, dokud nezačnou hezky zlátnout. Pokud je chceme mít hezky ozdobené, hned po vytažení z trouby je můžeme posypat krystalovým cukrem, tak jako to známe u dánských sušenek z plechovky 🙂

Sušenky jsou křehké hned po upečení, ale můžeme si na nich pochutnat i v průběhu dalších dní, pokud nám doma vydrží 😉

Hezkou voňavou chuť Vám přeje Vaše

Levandulová Pekařinka

Skotský Shortbread s vůní levandule
Voňavý dárek v podobě sušenek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *