Kakaové muffiny s kousky čokolády

Kakaová obsese

Pokud máte rádi kakaové dobroty, ale příliš neholdujete přeslazeným čokoládovým muffinům ze supermarketů, je ten pravý čas pustit se do kakaových buchtiček na vlastní pěst.

Muffiny obsahují kromě tmavého čokoládového těsta ještě kousky kvalitní čokolády, která v měkkém pozadí pěkně křupe, takže se nemusíme bát, že bychom své strávníky dostatečně nerozmazlili 😉 Zároveň jsou jednoduché, rychlé a můžete si je upravit podle vlastní chuti. V mojí verzi báboviček je hodně hodně tmavého kakaa, zato jsem byla docela skoupá na množství cukru, což se ale chuťově vyplatilo 😉

Plech plný měkkoučkých kakaových muffinů
Plech plný vypečených muffinů

. . .

Střídmost v cukru, bohatost v čokoládě

Pokud tedy máte rádi o něco sladší dezerty, můžete dát do těsta buď celý hrníček cukru ještě s trochou cukru vanilkového, anebo třeba tmavou čokoládu vyměnit za sladkou bílou nebo mléčnou – tahle varianta je také moc dobrá.

Recept na muffiny je hrníčkový, takže se vám bude hodit, pokud zrovna nedisponujete kompletním kuchyňským vybavením, anebo jste třeba na chatě a potřebujete nějakou dobrou rychlovku ke kafi, zrovna jako já 🙂

tácek s kakaovými muffiny s kousky čokolády
Znáte našeho Muffinmana?

. . .

Recept

Ingredience

 • 2 hrníčky hladké mouky
 • 1 balíček kypřícího prášku
 • 3 lžíce tmavého kakaa
 • pár zrnek soli
 • 3/4 hrníčku cukru krystal
 • 2 vajíčka
 • 2/3 hrníčku oleje
 • 3/4 hrníčku mléka
 • 100 g tmavé čokolády

Postup přípravy

Troubu předehřejeme na 180 °C a do formy na muffiny připravíme papírové košíčky.

Mouku, kypřící prášek, sůl a kakao promícháme v misce tak, aby kakao netvořilo hrudky, dělalo by nám pak v těstě neplechu.

Cukr a vajíčka vyšleháme do pěny a následně přidáme i olej a mléko. Jakmile jsou ingredience propojené, můžeme přidat i na kostičky nakrájenou čokoládu.

kakaové těsto
Kakaové těsto
Plech vyložený muffinovými košíčky
Plech vyložený muffinovými košíčky
Muffiny čerstvě vytažené z trouby
Muffiny čerstvě vytažené z trouby

Těsto rozdělíme do muffinových formiček tak, aby sahalo asi do dvou třetin košíčku a dáme péct do vyhřáté trouby cca na 20 minut, dokud nejsou bábovky pořádně propečené.

Těsto by se mělo zároveň hezky nafouknout a muffiny na povrchu popraskat.

Dobrou čokoládovou chuť přeje

Pekařinka

Rodinné vychutnávání
Rodinné vychutnávání

2 Replies to “Kakaové muffiny s kousky čokolády

 1. Dnes jsem poprvé zkoušela Váš recept, jen tak na rychlo jsem vyhledala recept na Čoko muffiny a vybrala jsem si ten Váš kvůli obrázku, to jsem ale ještě vůbec nevěděla že narazím na takový poklad! Vyzkoušela jsem spousty receptu ale tenhle?! To je naprostá bomba, manžel mi polovinu snědl hned po dopečení. Děkuju Vám

  1. To jsem moc a moc ráda! Přeji Vám, ať z trouby vyskakují jen samé dobroty a manželovi pořád chutná! 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *